Kui palju maksab maja ehitamine?

Sellele küsimusele on palju vastuseid, sest maja saab ehitada nii odava(ma)lt kui ka väga luksusliku eelarvega. Rusikareegli järgi algab puitkarkassmaja ehitusmaksumus suurusjärgust 1000–1200 eurot ruutmeetri kohta. Sellise hinnaga saate maja, millel on olemas küttesüsteem ja mis on sissekolimiseks valmis.

Loomulikult oleneb maja maksumus sellest, kas ehitate maja täielikult või osaliselt ise või tellite kõik tööd ehitusfirmast. Ise ehitades võite kulutustes mingil määral kokku hoida, kuid majaehitusel on küllaga töid, mida peaksid tegema siiski spetsialistid.

Kindlasti koostage majaehitusele detailne eelarve ning arhitektuuribüroost projekti tellides andke ka projekteerijale teada, millised on maja hinnapiirid. Kuna igasuguse ehitamise puhul kehtib reegel, et töö läheb planeeritust kallimaks ja võtab kavandatust kauem aega, jätke endale eelarvesse rahaline puhver, mis katab kasvavad kulutused, ning olge ühtlasi valmis, et uude koju kolimine võib toimuda loodetust pisut hiljem.

MIDA LIHTSAM, SEDA SOODSAM

Maja lõplikku hinda mõjutavad ehitustööde kõrval muudki faktorid. Näiteks krundi olukord on hinna seisukohalt väga oluline. On suur vahe, kas ehitate maja krundile, kus on kommunikatsioonid juba olemas, või tuleb sinna kõik – alates juurdepääsuteest kuni trassideni – Teil endal rajada.

Keerulise arhitektuuriga maja ehitamine on kallim. Kõige säästlikum ruutmeetri maksumuse seisukohalt on ristkülikukujuline maja, millel on kaks korrust: vundament ja katus on majal ikka sama, aga teise korruse arvelt saate pinda rohkem.

EHK SAAKS SIISKI ODAVAMALT?

Ehitamisel võite mängida ka mahu ja materjalidega. Suur maja on küll uhke, kuid kodu kavandades tasub mõelda pikema perspektiiviga. Keskmiselt kasvab Eesti peres kaks-kolm last ning taolisele perele on 130–150-ruutmeetrine maja täiesti piisav. Kui lapsed lähevad oma teed, siis on sellest suuremat maja juba üsna ebamõistlik üleval pidada.

Enamasti on odavam ehitada tüüpprojekti järgi, sest sel juhul on projekteerimiskulud väiksemad. Päris suuresti mõjutavad maja hinda ka paljud funktsionaalsed osad: näiteks akende hind võib erineda lausa mitu korda, olenedes sellest, mis materjalist on aknad valmistatud ja millise süsteemiga nad avanevad.

Kui maja ehitamist on soov finantseerida laenuga, siis tasuks oma finantsiliste võimaluste välja selgitamiseks pöörduda panga poole juba hetkel, mil mõte ehitamise osas idanema hakkab. Esmane konsultatsioon eksperdiga annab aimduse, millises hinnaklassis maja ehitamisele mõelda ning millele tuleks kodulaenuga maja ehitamisel täiendavalt tähelepanu pöörata.

https://blog.kinnisvara24.delfi.ee/kui-palju-maksab-maja-ehitamine/

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.11.2024 Kasutusluba ja selle taotlemine