Kinnisvarajurist Evi Hindpere: Korteriomanike üldkoosoleku kokkukutsumise kord

Kõik häälteenamusega tehtavad otsused võetakse vastu korteriomanike üldkoosolekul. Selleks peab juhatus määrama päevakorra ja saatma kõikidele korteriomanikele koosoleku teate. Koosoleku teade peab sisaldama koosoleku toimumise aega, kohta ja päevakorda. Päevakorra määrab juhatus, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud teisiti.

Kui korteriomanik on teatanud korteriühistule oma elektronposti aadressi, tuleb üldkoosoleku teade saata sellel aadressil. Kui korteriomanikul ei ole elektronposti aadressi või ta ei ole ühistule seda teatanud, tuleb koosoleku teade saata talle postiga (panna postkasti). Kui korteriomaniku elu- või asukoht erineb korteriomandi asukohast ja ta ei ole ühistule teatanud oma elu- või asukoha postiaadressi, loetakse tema elu- või asukohaks korteriomandi asukoht.

NB! Kui päevakorras on põhikirja muutmine, majanduskava kehtestamine või majandusaasta aruande kinnitamine, tuleb need dokumendid saata korteriomanikule koos koosoleku teatega tema elektronposti aadressile või märkida koht, kus ja kuidas on võimalik tutvuda nende dokumentidega.

Koosoleku teade tuleb saata korteriomanikele vähemalt 7 päeva enne koosolekut, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud pikemat tähtaega. Seejuures tähtaja kulgemine algab järgmisel päeval pärast teate väljasaatmist.

Vähemalt 1/5 korteriomanikku või vähemalt 6 korteriomanikku, kui ühistus on alla 30 liikme, võivad nõuda täiendavate küsimuste võtmist päevakorda. Iga täiendava küsimuse kohta tuleb esitada põhjendus. Nõue tuleb esitada juhatusele mitte hiljem kui 3 päeva pärast koosoleku teate saamist, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud pikemat tähtaega. Sellisel juhul saadab juhatus välja uued koosoleku teated koos täiendatud päevakorraga samas korras ja etteteatamise tähtajaga nagu algselt.

Kui korteriomanike üldkoosoleku kokkukutsumise korda on oluliselt rikutud, on koosolek otsustusvõimetu ja sellisel koosolekul vastuvõetud otsused tühised.

Küsimuste korral kirjutage mulle evihindpere@gmail.com // evi@kinnisvarajurist.ee

01.10.2024 Üürikoolitus